close
متخصص ارتودنسی
دوئل ميليارد باز ها

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
غفوری در استقلال 0 44 mahdi

 در ادامه این گزارش به لیست ورودی‌ها و خروجی‌های دو تیم معروف پایتخت (تا این لحظه) می‌پردازیم و بررسی می کنیم سرخابی‌ها برای لیگ هفدهم در این بازار مکاره چه کرده‌اند؛ نکته‌ای که مشخص است صرف هزینه‌های بسیار بالا برای تعدادی از بازیکنان بوده و سوال مهم این است که آیا این دو باشگاه طی لیگ می‌توانند این ارقام میلیاردی را به بازیکنان خود بدهند یا بازهم شاهد اعتراض ها و حاشیه‌های علنی و غیرعلنی در طول فصل خواهیم بود؟ البته این را فراموش نکنید ارقامی که در گزارش می آید براساس گمانه زنی و خبرهای رسمی و غیررسمی است که به گوش رسیده است. باید صبر کرد و دید امسال سازمان لیگ تصمیم دارد قراردادها را رسانه ای کند یا نه. هر چند به عدد قراردادهایی که سازمان لیگ هم نمی شود اعتماد کرد.

 

خروجی‌های برانکو و پرسپولیس

با پایان لیگ برانکو ایوانکوویچ به کشورش بازگشت اما در تمام زمان استراحتش با مدیران باشگاه هماهنگ بود و با نظر او لیست خروجی باشگاه مشخص شد. در اواخر لیگ گذشته بود که لیست خروجی پرسپولیس منتشر شد اما برانکو آنقدر حرفه‌ای با این موضوع برخورد کرد تا ‌انگیزه بازیکنانی که حتی خودشان هم می‌دانستند در فصل بعد جایگاهی در تیم ندارند، پایین نیاید و تا روز آخر به تلاش‌شان ادامه دهند. سوشا مکانی، مرتضی قدیمی‌پور، علی محسن‌زاده، مایکل اومانیا، مهدی طارمی، بابک حاتمی، جری بنگستون، مهرداد کفشگری، رضا نورمحمدی، علی فاطمی، محسن بنگر، امیرعباس آیینه‌چی و میلاد کمندانی به‌طور قطع از پرسپولیس جدا شدند و احتمالا رضا خالقی‌فر هم تا روزهای آینده باشگاه جدیدی را برای ادامه فوتبالش انتخاب می‌کند. همان‌طور که در لیست بالا مشاهده می‌کنید بیشتر از تعداد یک تیم فوتبال، بازیکن از ارتش سرخ جدا شده‌اند و برانکو پس از حضوری یک‌سال‌ونیمه، تغییراتی بنیادین در تیمش به وجود آورده است. 

 

  اصلاحات هزینه دارد

در آن طرف شهر آبی‌ها ابتدا با تغییرات از روی نیمکت‌شان شروع کردند. کادر فنی این تیم دستخوش تغییر شد و با یک فصل تاخیر، علیرضا منصوریان به‌عنوان سرمربی پسران آبی معرفی شد. علی منصور در اولین نشست رسانه‌ای خود خبر از تغییرات اساسی در تیم داد و اعلام کرد در این راه حتما مقاومت‌هایی صورت می‌گیرد و هزینه‌هایی خواهد داد. وحید طالب‌لو، محمدرضا خرسندنیا، آرش برهانی، حنیف عمران‌زاده، میلاد فخرالدینی، مهدی مومنی، پروپییچ، عادل شیحی و امیرحسین نجفی از لیست نفرات این تیم کنار گذاشته شدند. علیرضا رمضانی پدیده یکی دو فصل آبی‌ها هم به دنبال جدایی است و وضعیت امید ابراهیمی، بهترین بازیکن فصل گذشته استقلالی‌ها هنوز مشخص نیست و برخی می گویند او با استقلال تمدید می کند و برخی هم می گویند که او به یک تیم خارجی خواهد رفت. در این میان کنار گذاشته شدن بازیکنانی چون آرش برهانی، حنیف عمران‌زاده، وحید طالب‌لو و میلاد فخرالدینی دور از انتظار بود و البته این تغییرات نشان از عزم جدی سرمربی جدید برای اصلاحات مورد نظرش می‌دهد. البته اگر میلاد فخرالدینی را جدا کنیم، سه بازیکن دیگر از استقلالی های متعصبی بودند که هر چند کیفیت گذشته را نداشتند اما جایگاه خوبی بین افکار عمومی هواداران استقلال داشتند.

 

""

طرح از فیروزه مظفری

 

 فلسفه برانکو؛ خریدبراساس نیاز

پرسپولیس در فصل گذشته بیشترین ضرر را از درون دروازه‌اش دید جایی که سوشا مکانی با حاشیه‌هایی هرروزه و رنگارنگ نتوانست سنگربان مطمئنی برای چارچوب سرخ‌ها باشد. برانکو به سراغ علیرضا بیرانوند، گلر ملی‌پوش نفت رفت و او را برای حفاظت از دروازه تیمش با رقمی حدود یک‌میلیارد تومان برگزید. احسان الوان‌زاده، ساسان انصاری، سیدجلال حسینی، وحید امیری، ابوالفضل درویش‌وند و محسن ربیع‌خواه بازیکنان دیگری بودند که با نظر مساعد برانکو جذب پرسپولیس شدند. اما سوال اینجاست که آیا پرسپولیس و برانکو برای تمام خطوط بازیکن گرفته‌اند و این تیم به چند ستاره دیگر احتیاج نداشت؟ ۶ بازیکن فوق با صرف هزینه‌های میلیاردی و البته اضافه شدن حسین ماهینی در روزهای آینده و احتمال گرفتن بازیکنانی چون مسعود حسن‌زاده (مهاجم ذوب‌آهن) و آنتونی گولج (مدافع خارجی) می‌تواند نیازهای برانکو را برای فصل پیش رو تامین ‌کند. این نکته را فراموش نکنیم که در فصل گذشته برانکو توانست از مجموعه در اختیارش بازیکنان آماده و تاکتیک‌پذیری بسازد و این فصل هم با اضافه شدن بازیکنانی چون بیرانوند، وحید امیری و سیدجلال حسینی، سرمربی پرسپولیس می‌تواند تیمی مدعی برای قهرمانی راهی لیگ هفدهم کند. در این میان خرید وحید امیری که یکی از شاه‌ماهی‌های بازار نقل و انتقالات بود ضربه مهلکی به تیم رقیب وارد کرد، هرچند بعضی از کارشناسان معتقدند خرید امیری براساس نیاز این تیم نبوده است و صرف هزینه‌ای بالغ بر یک‌ونیم میلیارد تومان آن هم برای یک فصل توجیه اقتصادی ندارد.   البته پاشنه‌آشیل این تیم برای فصل جدید، نقطه‌قوت سرخ‌ها در فصل گذشته است؛ جایگزین مهدی طارمی چه کسی خواهد بود؟ آیا او دوباره به پرسپولیس بازمی‌گردد یا قراردادش با تیم یونانی نهایی می‌شود که اگر این‌طور شود و پرسپولیس نتواند مهاجم شش‌دانگی برای تیمش پیدا کند، بدون‌شک برانکو به دردسر دیگری و این‌بار در نوک پیکان تیمش خواهد افتاد.

  بمب‌های میلیاردی یا خرید‌هایی براساس نیاز؟

استقلالی‌ها فصل نقل و انتقالات را با روزهای متفاوتی گذراندند. در همان روزهای اول افشارزاده، مدیرعامل این تیم توانست بازیکن‌هایی چون وریا غفوری، بختیار رحمانی و فرشید باقری را در تور استقلال بیندازد. با این سه خرید شهر شلوغ شد و خبر رسید که وزارت ورزش و جوانان، دستور توقف نقل و انتقالات آبی‌ها را صادر کرده تا رقیب خیلی از آبی‌ها عقب نیفتد. اما پرسپولیس با خرید وحید امیری جواب استقلالی ها را داد. طرفداران استقلال نگران شده بودند و البته شایعات خبر از توقف فعالیت نقل وانتقالاتی استقلال می داد. این شایعات باعث شد تا هواداران استقلال مقابل وزارتخانه و مجلس تجمع کنند. اما منصوریان و افشارزاده پا پس نکشیدند و وعده خرید‌های مجدد و جذب ستاره‌های دیگری را به هواداران این تیم دادند. در عین ناباوری دیگر شاه‌ماهی نقل و انتقالات (کاوه رضایی) که به نظر می‌رسید در تور قرمزها افتاده، در چرخشی عجیب سر از استقلال درآورد تا مشخص شود پول دوای هر دردی است. بمب میلیاردی سرخ‌ها را این‌بار آبی‌ها ترکاندند آن‌هم با رقمی حدود یک‌ونیم میلیارد تومان برای یک فصل.این پایان کار نبود و آرش افشین دیگر مهاجم پرسر و صدای سال‌های اخیر فوتبال ایران با رقمی حول و حوش ۸۰۰ میلیون تومان هم با پیراهن آبی عکس گرفت تا در کنار محمدحسین کنعانی‌زادگان، میلاد زکی‌پور و علی قربانی، استقلالی‌ها گوی سبقت را از رقیب سنتی خود بربایند. اینکه خرید‌های پرسر و صدا و البته پرهزینه استقلالی‌ها چه‌قدر براساس نیازهای این تیم بوده سوالی است که در آینده‌ای نزدیک پاسخ آن مشخص خواهد شد. آیا منصوریان می‌تواند از پس این همه ستاره بر‌اید آن‌هم در شرایطی که مهدی رحمتی در تیم حضور دارد و خبر می‌رسد که مجتبی جباری و پژمان منتظری هم در راهند. علیرضا منصوریان گفته که اگر این دو بازیکن بخواهند برگردند جا را برای آنها باز می کند.منصوریان حتی سروش رفیعی را هم می خواهد.بازیکنی که تا نیم فصل باید در تراکتور بماند و پس از آن بازیکن آزاد است. پرسپولیسی ها هم رفیعی را می خواهند.به نظر می رسد ترکاندن بمب های نقل و انتقالاتی تا نیم فصل هم ادامه خواهد داشت.

 

سایت باشگاه نود
بازدید : 3
[ پنجشنبه 03 تير 1395 ] [ 3:12 ] [ نویسنده : مهدی ] | نظرات ()
نظر بدهید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دبیرستان نمونه